Jei esate aktyvus Pasaulio artrito dienos dalyvis, atsiųskite savo nuotraukas iš savo organizuojamų renginių į specialiai tam sukurtą Pasaulinės artrito dienos interneto svetainę. Laikykitės sveikos ir subalansuotos mitybos. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad sergamumą reikšmingai padidina sveikatai rizikingi gyvenimo būdo veiksniai: rūkymas, antsvoris ir nutukimas, sėdimas gyvenimo būdas, vyresnis amžius, profesija, raumenų ir sąnarių sužalojimai, dažnas sirgimas infekcinėmis ligomis, tačiau daugeliu atvejų priežastys yra nežinomos [1, 3, 4, 5].

Pasaulio sveikatos organizacija ir įvairių šalių specialistai — reumatologai, ortopedai, chirurgai-traumatologai, pediatrai, imunologai ir kiti — bei jų profesinės draugijos ragina atkreipti dėmesį į lėtinių reumatinių ir kaulų bei raumenų sistemos ligų grupę, kuriai būdingas itin žemas mirtingumo lygis, bet kuri pasižymi aukštu sergamumo bei neįgalumo lygiu ir sukelia ilgalaikius lėtinius skausmus, kurie labai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę, sutrikdo normalų judėjimą, darbą bei apsitarnavimą [1, 2, 3]. Pasaulinė artrito diena buvo pradėta minėti m. Tarptautinės artrito ir reumato asociacijos angl.

Spausdinti Sąnarių ligos gali būti nuslopintos — svarbu nedelsti rf. Sąnarių skausmas kankina vis jaunesnius. Vis dar galima pamatyti vyresnio amžiaus žmonių, kurių pirštai iškrypę, eisena svyruojanti.

Nejaugi šių laikų medicina bejėgė, negali įveikti sąnarių skausmo ir ligų? Kauno klinikų gydytoja reumatologė mokslų daktarė Eleonora Norkuvienė aiškina, kodėl taip yra.

Reumatoidinis artritas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kaip jas įtarti ir suspėti kreiptis į reumatologus? Gali būti, kad kartu su sąnarių skausmais pasireiškia dar ir kitų simptomų: karščiavimas, odos bėrimai, galūnių kraujotakos sutrikimas — balimas, mėlynavimas, veido patinimas, dusulys, bendras silpnumas ir panašiai. Sąnarių skausmai ar kiti išvardinti požymiai nėra specifiški, o autoimuninės ligos — gana retos. Panašūs sąnarių pažeidimo simptomai gali pasireikšti ir dėl ūminės ar lėtinės infekcijos, bei dėl kitų organų ligų.

Kartais būdingi simptomai pasireiškia per tam tikrą laikotarpį, ne visi iš karto, ne visi laboratoriniai tyrimai yra specifiški. Reumatinių autoimuninių ligų diagnostika reikalauja patirties, diferencinė diagnostika kartais būna sudėtinga, reikia nemažai tyrimų, ir ne visi jie, pavyzdžiui, imunologiniai, virusologiniai, radiologiniai, pažeisto organo ar audinio biopsija ir panašiai, yra prieinami šeimos gydytojo praktikoje. Pacientas siunčiamas konsultuotis su artrito pozymiai dėl reumato ir su juo susijusios širdies vožtuvų ligos, kai šią patologiją gydo kardiologai.

Artrito gydymas

Reumatu serga vaikai ir jauni suaugę žmonės, ligos periodu dėl tonzilių infekcijos skauda sąnarius, tačiau liga nesukelia deformacijų ar kitokio sąnarių pažeidimo. Pasveikę nuo reumato, pacientai nebejaučia sąnarių problemų. Ligos išvengti neįmanoma, nes nėra žinomos jos priežastys: kartą susirgus, simptomai paprastai lydi visą gyvenimą. O reumatologai diagnozuoja, konsultuoja ir gydo reumatoidinį artritą — ligą, kuri sukelia daugelio sąnarių, ypač plaštakų, artritą ir negydoma gali sukelti sąnarių deformacijų bei invalidumą.

Liga nepažeidžia širdies vožtuvų, nors sergant reumatoidiniu artritu dažniau ištinka infarktas, insultas, nustatoma išeminė širdies liga.

Uždelstos lytiškai plintančios infekcijos grasina artritu

Tai siejama su lėtiniu uždegimu, turinčiu poveikį kardiovaskulinei sistemai. Ar įmanoma sustabdyti jo progresavimą? Kodėl net XXI a.

skausmas papėdėje sąnarių

Tačiau sustabdyti reumatoidinio artrito progresavimą ir kontroliuoti simptomus galima. Pacientui turi būti pritaikytas ne tik simptominis, bet ir ligos progresavimą slopinantis gydymas, pageidautina, kad tai būtų padaryta per keturias aštuonias savaites nuo simptomų pradžios.

Sepsinis artritas;Artrocentezė;Sąnarinis skystis;Reumatoidinis artritas;Arthritis, infectious;Synovial fluid;Arthritis, rheumatoid Abstract: Kauno medicinos universiteto Reumatologijos klinikoje ištyrėme 48 pacientus, kuriems sepsinio artrito diagnozė patvirtinta iš sąnarinio skysčio išskyrus sukėlėją. Kiekvienam pacientui įvertinome klinikinius ir laboratorinius uždegimo simptomus, sepsinį artritą sukėlusį mikroorganizmą ir jo patekimo vartus, atlikome pažeistų sąnarių rentgenologinį ir echoskopinį tyrimus, nustatėme išeitis. Rentgenologinis ir echoskopinis tyrimai diagnostikai buvo mažai informatyvūs. Kuo anksčiau buvo nustatyta diagnozė ir pradėtas antibakterinis gydymas, tuo geresnės buvo išeitys.

Šiems tikslams šiandien turime gausų cheminių ir biologinių vaistų pasirinkimą, ir jų prieinamumas yra gana geras. Be tradicinių cheminių preparatų sukurta daug į poodį ar į veną leidžiamų biologinių vaistų.

Sąnarių ligos gali būti nuslopintos – svarbu nedelsti

Pasaulinė praktika taikoma ir Kauno klinikose. Į klinikinę praktiką ateina naujo tipo vaistų molekulės — cheminiai vaistai, slopinantys uždegiminio signalo perdavimą į ląstelės vidų.

gydymas sąnarių vištų voverė

Tačiau, norint efektyviai kontroliuoti šios ligos simptomus, labai svarbu reguliariai lankytis pas reumatologą, kuris turi įvertinti ligos eigą, vaistų efektyvumą, ir, esant reikalui, — pakeisti gydymą, jį sustiprinti arba sumažinti.

Tik podagra cura gydymo koregavimas, atsižvelgiant į paciento individualią ligos eigą ir rodiklius, artrito pozymiai pasiekti geriausių rezultatų.

hurly peties sąnarių dešinė

Tačiau jei sąnarių uždegimas ilgą laiką nebus numalšintas, atsiras pakitimų kraujagyslėse, vidaus organuose. Jei sąnarių uždegimas ilgą laiką nebus numalšintas, atsiras pakitimų kraujagyslėse, vidaus organuose.

pasireiškimas artrozės peties sąnario

Dažniausiai tai — sąnarių protezavimas. Chirurgija reumatoidinio artrito atveju — tai ligos sukeltų artrito pozymiai atitaisymas, bet jis tikrai neatstoja ilgalaikio medikamentinio gydymo, būtino sergant šia liga.

sustaines alkūnės gydymas

Šiuolaikinio medikamentinio gydymo pagalba remisiją ar minimalų ligos aktyvumą, kai nejaučiama ligos simptomų, liga neprogresuoja, pasiekia daugiau nei pusė pacientų. Tikimės, kad ateityje tokių atvejų tik daugės.