Rūkymas labai pažeidžia plaučius, todėl patartina mesti rūkyti. Sunkus vaikų pneumonijos sutrikimas yra krūtinės susitraukimas įkvėpimo metu sveikam žmogui įkvepiant, krūtinės plečiasi.

pneumonija skausmas dešinėje pilvo pusėje po šonkauliais

Jį sukelia daug įvairių mikroorganizmų: virusai, bakterijos, grybeliai, parazitai. Plaučių uždegimas yra viena dažniausių infekcinių ligų. Sergamumas Lietuvoje — atvejai gyventojų per metus.

pneumonija skauda sąnarius stop kas yra

Daugelyje šalių ji užima vietą tarp suaugusiųjų mirties priežasčių. Dažniausiai pasitaiko bakterinis plaučių uždegimas ir jo sukėlėjas paprastai būna Streptococcus pneumonia arba pneumokokas.

Antras pagal dažnį sukėlėjas yra hemofilas Haemophilus influenaze. Susirgti galima įkvėpus pavojingų mikroorganizmų.

Rečiau pasitaiko, kad mikroorganizmai į plaučius atkeliauja per kraują iš kitų infekcijos vietų organizme.

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Jei skrandžio turinys pvz. Kokie yra plaučių uždegimo pneumonija Karščiavimas, šaltkrėtis, skausmas krūtinėje, kosulys; iš pradžių būna sausas kosulyspneumonija po to atsiranda skreplių, kurie dažniausiai yra geltoni, kartais su krauju ar rudos spalvos; kvėpavimas dažnas ir negilus, dusulys, ligonio lūpos gali pasidaryti mėlynos dėl deguonies trūkumo; skauda giliai kvėpuojant ar kosint — tai plaučius gaubiančios plėvės pleuros uždegimo pleurito ženklas; jaučiamas silpnumas, mažesnis fizinis pajėgumas, dusulys fizinio pneumonija metu; kartais gali būti intoksikacijos požymių — nukrinta kraujo spaudimas, pritemsta sąmonė; senas pneumonija gali nekarščiuoti.

Kam yra didžiausia rizika susirgti plaučių uždegimu? Dažniausiai plaučių uždegimu suserga vaikai, ypač sergantys lėtinėmis ligomis. Taip pat ir suaugę žmonės, kurie serga širdies, inkstų, kepenų lėtinėmis ligomis, astmalėtine plaučių obstrukcine liga, cukriniu diabetu, su nusilpusiu imunitetu vartojantys imunosupresinius vaistus, sergantys ŽIV infekcijaseni, silpni žmonės.

pneumonija turkow sąnariai

Rizika susirgti padidėja, jei pašalinama blužnis. Plaučių uždegimu dažniau serga alkoholikai.

Susiję straipsniai

Kaip išvengti plaučių pneumonija Rūkymas labai pažeidžia plaučius, todėl patartina mesti rūkyti. Šiuo metu yra pneumonija vakcina prieš pagrindinį plaučių uždegimo sukėlėją, pneumokoką. Skiepyti patariama vaikus pneumonija senus žmones, vyresnius nei 65 metai, kurie serga įvairiomis lėtinėmis ligomis.

Taip pat svarbu sveikai gyventi, stiprinti imuninę sistemą, skiepytis nuo gripo.

pneumonija skausmas sąnarių ir smegenų patinimas

Po blužnies pašalinimo pvz. Kaip diagnozuojamas plaučių uždegimas?

  1. pneumonija vertimas angliškai
  2. Plaučių uždegimas – klastinga liga: gydytoja paaiškina apie galimus pavojus | suzukiauto.lt
  3. TLKAM SISTEMINIS LIGŲ SĄRAŠAS - KVĖPAVIMO SISTEMOS LIGOS
  4. Plaučių uždegimas ar tik peršalimas Plaučių uždegimas ar tik peršalimas Plaučių uždegimas arba pneumonija — tai infekcijos dažniausiai virusų arba bakterijų sukeltas plaučių audinio uždegimas.

Gydytojas įvertina ligonio būklę, nusiskundimus, pneumonija bendrąją apžiūrą, klauso kvėpavimo garsus stetoskopu. Taip pat atliekamas kraujo tyrimas ir jei reikia yra šaltkrėtis, intoksikacijos požymiai imamas kraujo pasėlis Jei kyla įtarimas dėl plaučių uždegimo, atliekama krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka diagnozės patvirtinimui.

Gali būti imami skreplių mėginiai, jie tiriamai bei sėjami pasėliai ir auginami mikroorganizmai. Taip tiksliai nustatomas sukėlėjas, jo jautrumas antibiotikams. Esant komplikuotai plaučių uždegimo eigai ar įtariant kitas ligas plaučių vėžį, tuberkuliozęgali tekti atlikti plaučių kompiuterinę tomogramą, bronchoskopiją.

Oi..! Neskubėkite!

Kaip gydomas plaučių uždegimas? Esant sunkiems atvejams, ligoniai guldomi į ligoninę, bet plaučių uždegimą galima gydyti ir namie. Pagrindiniai vaistai yra antibiotikai, tokie kaip penicilinas, amoksicilinas, ampicilinas, eritromicinas.

pneumonija tabletės sąnarių uždegimas

Vaistai pneumonija būti geriami tabletėmis arba leidžiamieji. Gali reikėti ir papildomų priemonių: deguonies terapija, fizioterapija, pleuros ertmės punkcija, jeigu susirenka skystis.

Plaučių uždegimo SIMPTOMAI

Išgydžius infekciją, žmogus dar gali jausti silpnumą, dusulį ar kosėti keletą savaičių. Literatūros šaltiniai Danila E. Šatkauskas B. Klinikinė pulmonologija. Vaistų žinios Jums gali būti naudinga:.

  • Pneumonija | 1 puslapis | suzukiauto.lt
  • Edvardas Danila.
  • Plaučių uždegimas (pneumonija)